Son 15 yıldır hayatımıza nüfuz eden dijitalleşme, özellikle son 3 yıldır iş ve özel hayatı derinden dönüştürmeye devam ediyor. Dijitalleşme   birçok alana yenilikler getirirken acentelerin iş süreçlerini kolaylaştıracak ücretsiz uygulamaları kullanma imkanı da sunuyor. 150 yılı aşkın köklü geçmişiyle müşterilerine hizmet veren Generali Sigorta, acentelerin iş yapış süreçlerini kolaylaştıracak ve hızlandıracak 7 dijital uygulamayı paylaştı.

Any.do

Any.do, insanların ve ekiplerin organize kalmasını ve görev planlaması yapmasına yardımcı olmak için tasarlanmış bir görev yönetim uygulaması. Yoğun ve sıkışık iş planlarını planlamakta acentelere asistanlık yapacak olan Any.do ile; ajanda oluşturabilme, saatlik bildirimleri ayarlayabilme ve görev dağılımlarını yönetme imkanı bulunuyor.

Smartsheet

Geleneksel proje yönetimi araçlarına alternatif olarak geliştirilen Smartsheet, e-tablo temelli bir iş yönetim platformu olarak dikkat çekiyor. Platform, ofis personelinin ortak bir online çalışma alanında işlerini birlikte yürütebilmelerine olanak sunuyor.

Dropbox

Aksigortalılara Open English’te yüzde 65 indirim fırsatı Aksigortalılara Open English’te yüzde 65 indirim fırsatı

Bir bulut depolama hizmeti olan Dropbox, fotoğrafları ve diğer dosyaları internete depolayarak Windows, Mac OS ve Linux işletim sistemi kullanan bilgisayarlardan ve Android, iOS, Windows Phone gibi mobil cihazlarınızdan dosyalara kolayca erişme ve düzenleme imkanı sağıyor.

Slack

Bulut tabanlı bir ekip içi iletişim ve iş birliği uygulaması olan Slack, metin paylaşımını oldukça kolaylaştıran ve acentelere farklı gruplar, departmanlar açma olanağı sağlayan bir uygulama olarak dikkat çekiyor. Acenteler bu uygulamayı kullanarak e-mail yoğunluğunun önüne geçebiliyor.

MailChimp

Pazarlama otomasyon platformu ve e-posta pazarlaması olan MailChimp, iş dünyası açısından oldukça önemli programlar arasında yer alıyor. Acentelerin belli bir düzeye kadar ücretsiz kullanabileceği MailChimp, acentelerin kendi elektronik posta tasarımlarını oluşturmalarına, e-posta bültenleri hazırlayabilmelerine ve binlerce kullanıcıya e-posta pazarlaması yapabilmelerine olanak sunuyor.

Wetransfer

Son zamanlarda iş dünyasının vazgeçilmesi haline gelen Wetransfer, ücretsiz versiyonu ile 2 GB’a kadar ücretsiz veri transferine imkan sunuyor. Ayrıca programın premium versiyonu ile 20 GB’a kadar kesintisiz dosya aktarımı yapmak da mümkün.